نیکان آموت نیکان آموت

نیکان آموت نیکان آموت

نیکان آموت نیکان آموت

نیکان آموت نیکان آموت

نیکان آموت نیکان آموت

نیکان آموت نیکان آموت

مرکز اپیلاسیون

مرکز آرایش Wax Revolution

این مرکز ابتدا در زیرزمینی قرار داشت که بخشی از ساختمان مرمت شده از دهه 50 بود که مکانی تاریک، باریک و نمناک ودور از دید عموم بود که آن را به مکانی در یکی از خیابان‌های اصلی شهر منتقل کردند و این امر نمایانگر یک فرصت منحصر به فرد در نظر مشتریان بالقوه است.

اختصاصی معماری نیوز: Wax Revolution یک مرکز اپیلاسیون جدید در مکزیک است که برای طراحی دومین شعبه‌شان در محله اعیان‌نشین Polanco در مکزیکو سیتی از ما دعوت به همکاری نمودند. با هدف رسیدن به استانداردهای جدید برای از بین بردن موهای زائد به صورت کاملاً هنرمندانه، آنها به دنبال فضاهای طراحی شده منحصر به فرد برای سالن‌هایشان همانند خدماتشان بودند.

این مرکز ابتدا در زیرزمینی قرار داشت که بخشی از ساختمان مرمت شده از دهه 50 بود که مکانی تاریک، باریک و نمناک ودور از دید عموم بود که آن را به مکانی در یکی از خیابان‌های اصلی شهر منتقل کردند و این امر نمایانگر یک فرصت منحصر به فرد در نظر مشتریان بالقوه است.ورودی باریک و بلند سالن تبدیل به بخش پذیرش شد. میز پذیرش سطحی تراش‌دار دارد که این طرح از در اصلی تا انتهای سالن ادامه دارد. سقف بسیار کوتاه سالن با آینه‌ها و رنگ مشکی تغییر کرده به طوری که ابعاد واقعی اتاق را به چشم نمی‌آورد.یک سری قفسه دیده می‌شود که محصولات مختلفی با مارک‌های Mallin + Goetz، Baxter of California، Snowberry که در Wax Revolution به فروش می‌رسد هنگام تعیین وقت نظر مراجعه کنندگان را به خود جلب می‌کند. دیوار پشت همانند تخته سیاهی است که محصولات و بسته‌ها در معرض فروش قرار داده و در کشویی مراجعه‌کنندگان را به سمت راهرویی که به اتاق‌های کوچک خدمات‌رسانی فردی می‌رساند، هدایت می‌کند. با دنبال کردن خطوط رنگی روی زمین رزین اپوکسی به اتاقی با همان رنگ می‌رسید که هرکدام مختص به کاری خاص است. چراغ‌ها به صورت یک نوار ممتد با زوایای 45 و 90 درجه بر روی دیوار نصب شده‌اند.
در انتهای راهرو یک اتاق کوچک آبی رنگ با یک صندلی اصلاح قابل تنظیم برای اصلاح ابرو دیده می‌شود. در طرف مقابل سرویس بهداشتی با کاشی شیشه‌ای زرد و آبی قرار دارد.بعد از اتاق اصلاح ابرو، با ادامه راهرو به سمت راست به سه اتاق اصلی می‌رسیم. این اتاق‌ها علاوه بر حجم چندوجهی‌شان كه ظاهر راهرو را بزرگتر نشان می‌دهد، با آینه‌های رنگی كه دید را چند برابر می‌كند، با رنگها و نورها تصویر مسحوركننده‌ای برجا گذاشته‌اند.رنگ آینه‌ها همان رنگی است در محیط به كار رفته اما با توجه به شكنندگی رنگ و برای بالا بردن مقاومت، یك لایه رنگ پوششی كه توسط صنایع Sylpyl مخصوص به این پروژه تهیه شده، روی رنگ پایه زده شده است.لامپی كه در بیرون اتاق‌ها قرار دارد و به لامپ داخل متصل است، نشانگر اشغال بودن یا نبودن اتاق است. مبلمان كار درون اتاق‌هاهمگی سفید هستند اما دیگر وسایل، همرنگ اتاق می‌باشند. كف اتاق با لینولئوم بهداشتی و با دوام پوشیده شده است.


منتشر شده توسط سایت خبری / تحلیلی معماری نیوز - ترجمه : سمیه پیلوار در تاریخ ۱۳۹۱ پنج شنبه ۱۵ تير

کدخبر:8383منبع:سایت خبری / تحلیلی معماری نیوز - ترجمه : سمیه پیلوارتاریخ انتشار:۱۳۹۱ پانزدهم تير

Body
Background Color
Text Color
Link Color
Background Image
Top
Text Color
Link Color
Bottom
Text Color
Link Color